Historie areálu na Benátkách

Rybník Benátky a jeho okolí bylo oblíbeným místem pro rekreaci už za období První republiky. Vodní plocha mívala i ostrůvek, u vybetonovaného břehu byla pláž, skokanský můstek a půjčovna lodiček. Místo sloužilo i ke konání společenských akcí a ohňostrojů, v zimě sem lidé chodili bruslit. Součástí areálu již tehdy byla i oblíbená hospůdka a v osmdesátých letech minulého století přibyl i krytý bazén a venkovní koupaliště.

V současné době lokalita zcela změnila svou tvář. Kolem rybníku vyrostlo dětské hřiště a další moderní sportoviště, jako je rozsáhlý skatepark a workoutové hřiště. Krytý bazén je po rozsáhlé rekonstrukci vybaven tou nejnovější technologií a byl rozšířen o wellness. Areál Na Benátkách se tak stal místem aktivního odpočinku pro celou rodinu po celý rok. 

Těšíme se na vaši návštěvu.

Parkour

Parkour hřiště

Parkour hřiště

Parkour

Parkour známý jako „freerunning“ je nesoutěžní sport spočívající v zapojení celého těla během, skoky a šplháním. Zaměřuje se na rozvoj funkční síly, tělesné zdatnosti, rovnováhy, prostorového uvědomění, hbitosti, koordinace, přesnosti a kreativního vidění. Náročnost: pro pokročilé

Workout

Workout hřiště

Workout hřiště

Workout

Workout je hřiště, kde se cvičí vlastní vahou těla bez přídavných závaží. Většinou se cvičí na statických sestavách, jako jsou hrazdy, bradla, žebřiny. Trénink je vhodný téměř pro všechny skupiny lidí, jak pro muže, tak ženy. Jak pro začínající cvičence, tak i pro pokročilé.

Věžová sestava Vráťa s lanovkou

Věžová sestava Vráťa s lanovkou

Věžová sestava Vráťa s lanovkou

Vráťa s lanovkou

Krásná masivní a rozlehlá multifunkční akátová sestava se skluzavkou, tobogánem, houpačkou a lanovkou. Jedná se o dětské hřiště pro děti od 3 do 15 let.  Sestava: 3x věže se střechou, 2x nakloněná plošina s výstupky, 2x kolmá lezecká stěna s výstupky, žebřík, 2x kolmá lezecká síť z odolných lan Herkules.  K sestavě je připojen  tobogán a skluzavka.

Skatepark

Kotel skateparku

Kotel skateparku

Skejťáci v akci

Skatepark je navržen především pro skate jezdce, ale zajezdí si úplně každý, kdo jezdí na BMX nebo na bruslích. Jedná se o betonový skatepark, který obsahuje dvě hlavní části. Horní část tvoří především bazén s hlubokým kotlem, velké i malé rádiusy, bedny krátké i dlouhé s hranatým i kulatým reily. Ve spodní části se nachází streetová plaza se dvěma bednami, dlouhými kulatými i hranatými raily.

Pumptrack

Pumptrack

Pumptrack

Cyklistické sportoviště

Jedná se o cyklistické sportoviště, které je využíváno uživateli všech věkových skupin, jelikož je přizpůsobeno dětem, mládeži i dospělým. Představuje skvělou volbu pro aktivní trávení volného času. Jako kolečkové sportoviště je určeno především pro kola, skateboardy, koloběžky a kolečkové brusle.

Multifunkční hřiště

Multifunkční hřiště

Multifunkční hřiště

Multifunkční hřiště

Je určeno především pro sporty jako volejbal, nohejbal, streetball, přehazovanou a vybíjenou. Sportoviště lze využít také k rozcvičování, cvičení a gymnastice. U vstupu na sportoviště je uveden týdenní rozpis, v jakém módu je přestavěna síť.

Hospůdka

Hospůdka Benátky

Hospůdka Benátky

Hospůdka Benátky

Rodinný podnik s poctivou kuchyní, originálním interiérem a točeným pivem Holba a Plzeň. V nabídce jsou grilovaná vepřová žebírka a kolena, burgery, kuřecí a vepřové steaky, kuřecí kebab, zeleninové saláty, tortilly a vlastní dezerty. Dále kávové speciality a velký výběr alko i nealko nápojů. Je tu velká letní zahrádka s výhledem na rybník. Ideální místo pro relax a oslavy všeho druhu.

Kde sportoviště najdete

Sportovní a rekreační areál Benátky

Sportovní a rekreační areál Benátky najdete 
v lokalitě Aquacentrum
Lidická 2819/81 v Šumperku.

Zobrazit mapu